Archiwum kategorii: Kredyt na auto

Pożyczka pozabankowa 15 000 zł na samochód

Szukam firmy która udzieli mi pożyczki w wysokości 15 000 złotych na okres 2 lat. Mam własne środki ok. 3000 zł które mogłyby stanowić wkład własny. Zamierzam zakupić samochód który posłuży mi za taksówkę dzięki której będę miał co miesięczne wpływy które pozwolą mi na spłatę tej pożyczki.

Jeśli szukamy pożyczki pozabankowej która ma posłużyć na zakup samochodu to najlepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie pożyczki pod zastaw. Nie musi to być pożyczka pod hipotekę a może to być jak w tym przypadku pożyczka pod zastaw samochodu który zamierzamy zakupić.

Jedną z bardziej znanych tego typu ofert jest propozycja Motopożyczki. Aby jednak starać się o tego rodzaju pożyczkę będzie nam potrzebny większy wkład własny który musi wynosić przynajmniej 40% wartości samochodu a więc w tym wypadku będzie to ok. 6000 zł.

W Motopożyczce możemy uzyskać pożyczkę z okresem spłaty 24 miesięcy jak też z okresem znacznie dłuższym. Musimy jednak wiedzieć o tym że na im dłuższy okres rozłożymy spłatę pożyczki tym większe koszty będziemy musieli ponieść. Firma nie posiada bowiem tradycyjnego oprocentowania a prowizję za każdy miesiąc pożyczki

Do uzyskania pożyczki wystarczy nam dowód osobisty, nie jest wymagana pozytywna historia w BIK ani zaświadczenia o dochodach. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki na zakup samochodu będziemy musieli podpisać stosowną umowę oraz dokonać przewłaszczenia pojazdu na czas spłaty pożyczki. Oczywiście przez cały okres umowy będziemy mogli normalnie korzystać z samochodu, tak jak by stanowił on naszą własność.

Pożyczka 1500 zł na naprawę samochodu

Szukam szybkiego kredytu lub pożyczki w wysokości 1500 zł na naprawę samochodu. W normalnej sytuacji jakoś bym te koszta pokrył ale zbliżają się święta i czuję że nie wyrobię z kosztami. W samochodzie będę miał do wymiany uszczelkę pod głowicą, przy okazji zrobię jeszcze kilka innych drobnych rzeczy. Zaznaczę że nie brałem wcześniej kredytów ale posiadam stały dochód miesięczny na konto w wysokości 1620 zł na rękę.

Dodatkowe wydatki najczęściej pojawiają się właśnie wtedy kiedy są one najmniej pożądane i w najmniej dogodnej dla nas sytuacji.

Taką nie dużą pożyczkę bez większych przeszkód możemy wziąć w banku i może to być tradycyjny kredyt gotówkowy na dowolny cel. W normalnej sytuacji, kiedy mielibyśmy już w przeszłości zaciągnięty jakiś kredyt czy bralibyśmy wcześniej coś na raty to bank taką kwotę bez większych przeszkód udzieliłby nam przez internet. W tym jednak przypadku, bez posiadania historii kredytowej może być wymagana nasza wizyta w banku w celu przedstawienia zaświadczeń o dochodach i dowodu osobistego (może być też potrzebny drugi dokument w postaci np. prawo jazdy).

Najlepszym sposobem aby się przekonać o tym jakie kroki z naszej strony będą wymagane jest wysłanie wniosku o kredyt przez internet. Zalecamy jednak wysłanie takiego wniosku nie do więcej niż do dwóch banków jednocześnie.

Czy kredyt na samochód się opłaca?

Myślę o zakupie samochodu w ramach kredytu samochodowego. Jego koszt to 18 000 zł i prawie taką kwotę chciałabym z banku uzyskać z okresem spłaty 3 lat. Pytanie tylko – czy branie kredytów samochodowych jest opłacalne?

Ciężko nam jednoznancznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ równie dobrze można by spytać czy zaciąganie kredytu ratalnego na zakup lodówki, telewizora czy pralki będzie opłacalny. Każdy sprzęt z upływem czasu tanieje, w jego miejsce pojawia się nowy, bardziej nowoczesny i podobnie jest z samochodami.. tyle że te więcej kosztują, bynajmniej jeśli mówimy o modelach kilkuletnich.

Kredyt samochodowy na pewno będzie bardziej opłacalny od kredytu gotówkowego ponieważ kredyt udzielany na zakup samochodu posiada niższe oprocentowanie. Aby jeszcze bardziej zaciąganie takiego kredytu było dla nas opłacalne warto skorzystać z krótszego terminu spłaty kredytu, o ile oczywiście nasze dochody na to pozwalają i będziemy w stanie bez problemu spłacać takie wysokie raty kredytu.

Decydując się na zakup samochodu na kredyt warto również zwrócić uwagę na to że niektóre samochody bardziej tracą na wartości z biegiem lat z niektóre mniej. Chyba że kupując samochód, kupujemy go z myślą o dłuższym jego użytkowaniu.

Podsumowując – samochód najlepiej kupić za gotówkę bo to będzie najbardziej korzystna opcja. Jeśli nie jesteśmy w stanie odłożyć na niego lub nie chcemy czekać aż odłoży nam się na koncie odpowiednia gotówką – postarajmy sie odłożyć choć część 20 czy 30% – będzie to już nasz wkład własny a bank chętniej udzieli nam kredytu i będziemy mogli liczyć na korzystniejsze oprocentowanie

Jakie najstarsze auto na kredyt samochodowy?

Chciałbym wziąć kredyt na zakup samochodu używanego, ale nie wiem czy na pojazd starszy niż 10 lat bank udzieli mi kredytu? Mowa tu o Audi A4 B6 rocznik 2002 o wartości ok. 15 tyś zł bez wkładu własnego? Czy bank udzieli mi kredytu na zakup 12-letniego samochodu czy raczej będą musiał poszukać nowszego rocznika i co się z tym wiąże większego kredytu?

Wszystkie z banków które oferują kredyt samochodowy posiadają wytyczne co do maksymalnego wieku auta i jest ono różne w zależności od banku. Najczęściej maksymalny wiek używanego samochodu u większości banków wynosi 8-10 lat, jednak zdarzają się wyjątki u których wiek ten jest wyższy, jednak trzeba przyznać że 12 lat to już maksimum. Banki które udzielają kredytu na zakup starszych samochodów (do 12 lat) to m.in, Credit Agricole czy Toyota Bank.

Decydując się na kredyt samochodowy na zakup starszego samochodu musimy się liczyć również z tym że oprocentowanie takiego kredytu będzie wyższe niż w przypadku kredytu zaciąganego na zakup nowszego samochodu. To samo w przypadku rozłożenia terminu spłaty kredytu na większą ilość rat. Na im większy okres spłaty się zdecydujemy tym będziemy musieli ponieść większe koszty oprocentowania kredytu.

Umowa zlecenie a kredyt samochodowy

Od 6 miesięcy pracuję na umowę zlecenie i właśnie teraz została mi ona przedłużona o kolejne 6 miesięcy, podobnie będzie za pół roku ponieważ mam taki układ z pracodawcą. Chciałbym uzyskać kredyt samochodowy na zakup auta ok. 15 tys zł. Czy banki akceptują w takim wypadku poza umową o pracę również umowę zlecenie?

Uzyskanie kredytu samochodowego jest również możliwe w przypadku umowy zlecenie pod warunkiem jednak że możemy udokumentować wynagrodzenie które otrzymujemy a więc wypłata którą otrzymujemy na konto powinna być z tytułu wynagrodzenia. Starając się o kredyt równie ważne będzie również wysokość tego wynagrodzenia ponieważ w przypadku kredytu o wysokości 15 tyś zł dochód powinien wynosić przynajmniej ok. 2000 zł netto miesięcznie.

Oczywiście banki mają różne wymagania i u niektórych banków ta minimalna kwota miesięcznego wynagrodzenia będzie u jednych mniejsza a u drugich większa. Kwota 15 tyś zł to jednak nie mało i aby ją uzyskać bank będzie od nas wymagał odpowiedniego zabezpieczenia. Oczywiście jednym z nich będzie w takim wypadku samochód który zamierzamy zakupić, ale podstawy do jego otrzymania również powinniśmy posiadać odpowiednie.

Ułatwione zadanie osoby starające się o kredyt samochodowy będą miały w przypadku posiadania jakiejś odłożonej sumy na ten cel choćby 15 czy 20% wartości samochodu – w takim wypadku banki chętniej podchodzą do udzielenia kredytu na zakup samochodu.

Druga ważna rzecz to wiek pojazdu oraz okres spłaty. W przypadku wieku samochodu najczęściej kredytowane są pojazdy nie starsze niż 12 lat (a więc aktualnie nie starsze niż wyprodukowane w 2002 roku) a okres spłaty to w zależności od banku 7-8 lat.

Czy dostanę kredyt na motor?

Zastanawiam się czy jakiś bank udzieli mi kredytu na zakup motocykla, konkretnie mam na myśli dwuletni Honda CBR 500 który kosztuje około 15 tyś zł. Czy jakieś banki udzielają kredytów na zakup motoru?

Na zakup takiego motocykla możemy wziąć kredyt gotówkowy a ten uzyskamy w pierwszym lepszym banku, pod warunkiem oczywiście że nasza zdolność kredytowa na to pozwala. Znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie jednak uzyskanie na ten cel znacznie tańszego w spłacie kredytu samochodowego. Tańszego dlatego że kredyt samochodowy posiada niższe oprocentowanie od tego tradycyjnego kredytu samochodowego.

Nie wszyscy o tym wiedzą ale kredyt samochodowy nie tylko może być wykorzystany z myślą o zakupie samochodu osobowego. Możemy go również przeznaczyć na zakup innego pojazdu jak quad, skuter wodny czy właśnie motocykl – nie tylko nowy z salonu ale również używany. W przypadku tych ostatnich zależy to jeszcze od banku w którym składamy wniosek. Często bywa tak że motocykl ten nie może być starszy niż 4 czy 5 lat.

Jeśli natomiast chodzi o spłatę kredytu to z tym jest różnie i w różnych bankach ten okres spłaty również może być różny. Dużo może zależeć od wieku pojazdu – w skrócie im pojazd będzie starszy tym mniejszy okres otrzymamy na spłatę kredytu. Większość kredytów samochodowych udzielana jest na nie dłuższy okres niż 60-72 miesiące.

Starając się o uzyskanie kredyt na kupno motocykla warto posiadać jakąś odłożoną kwotę na ten cel (choć 10%), wtedy mamy większe szanse na uzyskanie kredytu drogą bankową.

Pożyczka 12 tyś zł pod zastaw auta

Poszukuje pożyczki pod zastaw auta ponieważ nie mam większych szans ani na uzyskanie kredytu a tak wysokiej pożyczki w parabankach też raczej nie uzyskam. Dwa tygodnie temu zakupiłem samochód (wartość auta to ok. 18 tyś zł, rok produkcji 2005) który mógłby stanowić zabezpieczenie pożyczki – pod warunkiem że będę mógł z niego normalnie korzystać. Potrzebuję 12 tyś zł i pożyczkę tą chciałbym jak najszybciej spłacić, myślę że w ciągu 6 miesięcy.

Jeśli mamy negatywny BIK to większych szans na kredyt w banku, jeśli natomiast mówimy o pożyczkach pozabankowych.. Faktycznie większość firm które udzielają takich pożyczek nie posiada limitów większych niż 8 czy 10 tyś złotych. Owszem, są firmy które pożyczają większe kwoty ale często wymagają bardzo wysokich przedpłat a nawet one, często nie gwarantują przyznania pożyczki.

W takim jak ten przykładzie sensowym rozwiązaniem będzie pożyczka pod zastaw auta, tym bardziej że zamierzamy w szybkim czasie spłacić całość pożyczonej kwoty. W przypadku pożyczek pozabankowych udzielanych pod zastaw nie są sprawdzane bazy BIK więc szanse na uzyskanie pożyczki są dosyć duże, pod warunkiem że posiadamy samochód nie starszy niż 10-12 lat.

Nie bez powodu wspomnieliśmy że pożyczki pod zastaw są opłacalne pod warunkiem że spłacimy je stosunkowo szybko a więc tak jak w tym wypadku np. w ciągu 6 miesięcy. Firmy oferujące pożyczki pod zastaw np. samochodów, często stosują inne opłaty niż tradycyjne oprocentowanie pożyczki. Oprocentowanie może wynosić 0% natomiast będzie od nas pobierana prowizja w wysokości kilku procent od pożyczonej kwoty którą będziemy płacić co miesiąc. Jak więc nie trudno się domyślić im dłużej będziemy chcieli spłacać taką pożyczkę tym bardziej będzie ona dla nas nie korzystna.

Podsumowując – z pożyczek pod zastaw auta można skorzystać pod warunkiem że nie chcemy ich spłacać zbyt długo. Na kilka miesięcy będzie to dla nas opcja opłacalna, o ile oczywiście nie mamy szans na uzyskanie kredytu drogą bankową.

Pożyczka 10 000 zł na okres 1 roku

Poszukuję pożyczki pozabankowej w wysokości 10 tyś zł na okres 1 roku. Jakie firmy udzielają takich pożyczek poza tymi które żądają wysokich przedpłat przed uzyskaniem pożyczki. Mogę zapłacić drobną opłatę weryfikacyjną z konta jednak oferty pożyczek z przedpłatami odpadają.

Jeśli interesują nas wyłącznie sprawdzone firmy pozabankowe to niestety tutaj dużego pola wyboru nie będziemy mieli ponieważ pożyczki w takiej kwocie udzielają praktycznie tylko dwie firmy a mianowicie Provident i Takto Finase. Ponadto należy zaznaczyć że uzyskanie tak wysokich pożyczek (jest to największy dostępny limit pożyczek w obu firmach) może być nieco trudne. Wiąże się to z tym że firmy te przy wyższych kwotach pożyczek podchodzą do potencjalnych pożyczkobiorców bardzo ostrożnie.

Ułatwione zadanie na drodze do uzyskania takiej pożyczki będziemy mieli wtedy kiedy już wcześniej braliśmy pożyczkę w jednej z firm i terminowo ją spłacaliśmy. W takim wypadku firma może mieć do nas większe zaufanie i szanse na uzyskanie tak wysokiej kwoty pożyczki mogą być już większe.

Jeśli natomiast chodzi o koszty uzyskania pożyczki 10 000 zł z okresem spłaty 12 miesięcy… W Providencie taka opcja praktycznie nie wchodzi w grę ponieważ jedyny możliwy okres spłaty w tej firmie przy takiej kwocie to nie mniej i nie więcej tylko 90 tygodni co daje około półtora roku. Przy takiej kalkulacji do spłaty mielibyśmy łącznie ok 15 tyś złotych, jeśli weźmiemy pod uwagę opcję Przelew. W przypadku opcji Domowej koszt będzie znacznie wyższy i wynosiłby 2 razy tyle co pożyczyliśmy.

W Takto Finanse bez większych przeszkód możemy wybrać sobie okres spłaty 12 miesięcy i rata pożyczki będzie na wysokości 1397 zł, co łącznie da nam do spłaty blisko 17 tyś zł. Koszt pożyczki w Takto będzie jednak wyższy pomimo tego że okres spłaty wzięliśmy krótszy niż w przypadku Providenta.

A jak szybko możemy mieć potrzebną nam gotówkę w przypadku tych firm. W Providencie pożyczki nie uzyskamy raczej szybciej niż następnego dnia, natomiast w przypadku Takto czas oczekiwania powinien być krótszy i całość formalności wraz z decyzją powinna zamknąć się w ciągu kilku godzin od momentu złożenia wniosku.

Jeszcze jedną opcją uzyskania pożyczki pozabankowej jest Moto Pożyczka jednak nie jest to zwykła pożyczka gotówkowa a pożyczka do której uzyskania będzie nam potrzebny samochód, co ważne – należący do nas, czyli do osoby składającej wniosek pożyczkę. Aby uzyskać pożyczkę 10 tyś zł samochód powinien być większej wartości niż pożyczona kwota a więc minimum 14-15 tyś zł. Koszt pożyczki będzie zbliżony do kosztów przedstawionych przez firmę Takto Finanse a więc do spłaty łącznie ok. 17 tyś zł.

Kredyt samochodowy a zły BIK – co dalej?

Kilka lat temu miałem dosyć spore opóźnienia w spłacie kredytu co niestety wiązało się z odnotowaniem informacji o opóźnieniach w bazie BIK. Chciałbym aktualnie zaciągnąć kredyt na zakup samochodu z komisu o wartości 25 tyś zł (posiadam blisko 50% tej kwoty własnego wkładu), czy w takim wypadku bank udzieli mi kredytu?

Możemy spróbować zawnioskować o taki kredyt drogą bankową ale szanse na uzyskanie kredytu z negatywnym BIK są mało realne do momentu kiedy informacja ta będzie widniała w bazach BIK. Mamy w takiej sytuacji dwa wyjścia – albo naprawić naszą historię BIK z pomocą firmy w tym się specjalizującej bądź też zaciągnąć na ten cel pożyczek pozabankową co oczywiście będzie dla nas droższym rozwiązaniem niż kredyt zaciągany w banku z powodu wyższego oprocentowania.

Nieco tańszą pożyczką pozabankową od tej tradycyjnej gotówkowej możemy być kredyt samochodowy. Na rynku pożyczek pozabankowych istnieje firma specjalizująca się w udzielaniu takich pożyczek i mowa tu o Motopożyczce. Dzięki temu że kredyt ten udzielany jest jakby pod zastaw samochodu pożyczka ta może być nieco niżej oprocentowana od tej gotówkowej. Możemy przy tym normalnie korzystać z samochodu tak jakby był naszą własnością. Pożyczka ta więc może być pewną alternatywą jednak koszt ani tak będzie dużo wyższy niż mielibyśmy zaciągnąć kredyt samochodowy w banku. W zasadzie na im dłuższy okres zaciągniemy taką pożyczkę tym więcej będziemy mieli do spłaty. A więc opcję tą raczej polecalibyśmy tylko tym osobom które myślą o szybkiej spłacie pożyczonej kwoty a w przypadku Motopożyczki możemy ją spłacić nawet w ciągu 3 miesięcy jeśli mamy taką możliwość.

Największym kosztem takiej pożyczki jest miesięczna prowizja w wysokości aż 6% od pożyczonej kwoty (oprocentowanie 0%) dlatego na im dłuższy okres pożyczymy gotówkę na samochód tym więcej będziemy mieli do spłacenia. W przypadku jeśli mielibyśmy kredyt rozciągnąć na okres spłaty 24 miesięcy (a więc 2 lat) to prowizja w takiej sytuacji może wynieść ponad 100% co oznacza że będziemy mieli do spłaty ponad dwukrotnie więcej niż pożyczyliśmy.

Gdzie uzyskać większą pożyczkę bez BIK?

Mam aktualnie dosyć dobre dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej (branża budowlana) ale mam problem z uzyskaniem kredytu drogą bankową z powodu nie najlepszej historii w BIK. Potrzebowałbym większej pożyczki pozabankowej około 20 000 zł na nie długi okres czasu, maksymalnie 9-12 miesięcy. Czy jest szansa na uzyskanie takiej pożyczki na nie duży procent oraz bez konieczności sprawdzania historii w BIK?

Pożyczając pozabankowo zawsze musimy się liczyć z tym że oprocentowanie takich pożyczek będzie znacznie wyżej oprocentowane od tradycyjnych kredytów zaciąganych w banku, tym bardziej jeśli mamy na myśli większą kwotę kredytu.

W przypadku większych kwot kredytów pozabankowych i bez sprawdzania BIK jedyną znaną nam firmą udzielającą tak wysokich kwot pożyczek jest Moto Pożyczka, udzielają pożyczek pod zastaw samochodu. Oznacza to że do uzyskania pożyczki wymagane jest posiadanie własnego samochodu o określonej wartości (nie niższej niż 60% kwoty którą zamierzamy pożyczyć). Pożyczając pożyczkę w MotoPożyczce nie będziemy musieli przekazywać naszego samochodu na czas zaciągania pożyczki i normalnie jak dotychczas będziemy mogli z niego korzystać. Dopiero w sytuacji gdybyśmy nie spłacali rat zaciągniętej pożyczki, samochód może przejść na własność firmy pożyczkowej.

Do uzyskania pożyczki w wysokości 20 tyś zł będzie nam zatem potrzebny samochód o wartości około 35-40 tyś zł. Historia w BIK nie będzie sprawdzana, nie powinny być również potrzebne przedstawianie zaświadczeń o dochodach z naszej strony ponieważ główne zabezpieczenie pożyczki będzie stanowił nasz samochód. Jeśli natomiast chodzi koszty pożyczki – jeśli weźmiemy pod przykład wspomnianą wyżej kwotę na okres spłaty 9 m-cy to rata pożyczki wyniesie nas ok. 3420 zł co daje łącznie do spłaty ok. 30 tyś zł – jest to orientacyjny koszt pożyczki którego symulacje wykonaliśmy na stronie firmy MotoPożyczka.

Koszt pożyczki może się wydawać dosyć duży ale musimy zdawać sobie sprawę z tego że w innych firmach pożyczkowych będzie on jeszcze większy, często przekraczający dwu krotność pożyczonej kwoty.