Archiwum kategorii: Kredyt pod zastaw

Pożyczka Pozabankowa z komornikiem

Uzyskanie pożyczki może być kłopotliwe z różnych względów – wtedy kiedy posiadamy niskie dochody a więc niska zdolność kredytowa, nie najlepsza historia kredytowa w sytuacji kiedy nie spłacaliśmy terminowo rat kredytu a także w sytuacji kiedy posiadamy zajęcie komornicze. W tej ostatniej sytuacji mało firm decyduje się na udzielenie pożyczki pożyczkobiorcy, jednak są pośród nich wyjątki takie jak choćby Fundusz Korona który dzisiaj przedstawimy.

Fundusz Korona swoją siedzibę ma w Lublinie i aby uzyskać potrzebną pożyczkę konieczne jest podpisanie umowy notarialnej. Taką umowę możemy podpisać zarówno w biurze w Lublinie jak i też w każdym innym biurze notarialnym na terenie Polski a więc również z naszej miejscowości o ile takie się znajduje. Ważnym kryterium jakie należy spełnić aby starać się o pożyczkę w Funduszu Korona jest posiadanie stałego wynagrodzenia, które umożliwi nam spłatę rat pożyczki. Nawet jeśli posiadamy nie najlepszą historię kredytową w bazach BIK/BIG czy mamy na koncie zajęcie komornicze to te rzeczy nie przekreślają nam uzyskania pożyczki.

Kwoty pożyczek – w przypadku tradycyjnych pożyczek gotówkowych możemy uzyskać pożyczki w wysokości do 10 000 zł. Jeśli jednak będzie nam zależało nam uzyskaniu większej kwoty powyżej 10 000 zł to taką możliwość mamy zaciągając pożyczkę w opcji hipotecznej. W jej przypadku koniecznie jednak będzie posiadanie nieruchomości w postaci mieszkania czy domu, które będzie stanowiło zabezpieczenie zaciągniętej pożyczki.

Koszty pożyczki w Funduszu Korona – w przypadku pożyczek gotówkowych wszystko mamy podane na tacy i koszty pożyczki możemy sobie sprawdzić jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę za pomocą symulacji na stronie internetowej. Wystarczy że podamy kwotę pożyczki którą jesteśmy zainteresowani oraz okres spłaty a pokaże nam się dokładna wysokość raty miesięcznej wraz z łączną sumą do spłaty.

Gdzie po pożyczkę pozabankową dla rolników?

Prowadzę gospodarstwo rolne które stanowi moje jedyne źródło dochodu i w związku z tym mam pytanie możliwości uzyskania pożyczki z szybką spłatą. Szukam nie dużej pożyczki pozabankowej dostępnej również dla rolników – kwota jaka mnie interesuje to 5000 zł a całą kwotę wraz z odsetkami i prowizją jestem w stanie spłacić w ciągu 3 najbliższych miesięcy.

Pożyczki dla rolników są udzielana na bardzo zbliżonych zasadach jak na pożyczki dla przedsiębiorców. Szczegółowe warunki uzyskania takiej pożyczki pozabankowej są jednak uzależnione od konkretnej firmy w której złożymy dany wniosek.

Jeśli nie chcemy narazić się na duże koszta związane z taką pożyczką, naszym zdaniem powinniśmy się zainteresować propozycją Providenta lub firmy Motopożyczka. Pierwsza z nich da nam możliwość zaciągnięcia kwoty w wysokości 5000 zł ale zaproponuje minimalny okres spłaty 12 miesięcy. Być może jednak w bezpośredniej rozmowie z konsultantem uda nam się wynegocjować nieco krótszy okres spłaty. Pożyczki zaciągane w opcji przelew posiadają dosyć przystępne koszty jak na pożyczki pozabankowe z długim okresem spłaty.

W przypadku oferty Motopożyczka mamy możliwość uzyskania pozabankowo 5000 zł oraz wyboru krótkiego okresu spłaty. Firma też nie będzie wymagać od naszych dodatkowych zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach ani nie będzie sprawdzać naszej historii kredytowej w BIK. Będzie za to jednak wymagać zabezpieczenia w postaci samochodu który stanowi naszą własność. Wartość takiego samochodu musi być również wyższa od pożyczanej kwoty o przynajmniej 40%.

Koszt pożyczki w Motopożyczce nie będzie kolosalnie wysoki jeśli skorzystamy z krótkiego okresu spłaty. W przypadku zainteresowania pożyczką w wysokości 5000 zł z okresem spłaty 3 miesięcy, rata miesięczna wyniesie nas niecałe 2000 zł a więc łącznie do spłaty będziemy mieli około 6000 zł.

Pozostałe firmy które umożliwiają uzyskanie pozabankowych pożyczek dla rolników to choćby internetowe pożyczki Zaimo czy Profi Credit. W przypadku pierwszej z firm dużym atutem będzie szybkość uzyskania pożyczki ponieważ wszystkie potrzebne formalności załatwimy przez internet. W przypadku szybkiej spłaty pożyczki (firma również oferuje możliwość rozłożenia spłat pożyczki na 3 miesięczne raty) koszta również nie powinny być aż tak wysokie. Firma Profi Credit choć również oferuje specjalne pożyczki biznesowe przeznaczone dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą oraz działalność rolniczą to raczej specjalizuje się w udzielaniu pożyczek z dłuższym okresem spłaty o 18 do 30 miesięcy.

Pożyczka pozabankowa 15 000 zł na samochód

Szukam firmy która udzieli mi pożyczki w wysokości 15 000 złotych na okres 2 lat. Mam własne środki ok. 3000 zł które mogłyby stanowić wkład własny. Zamierzam zakupić samochód który posłuży mi za taksówkę dzięki której będę miał co miesięczne wpływy które pozwolą mi na spłatę tej pożyczki.

Jeśli szukamy pożyczki pozabankowej która ma posłużyć na zakup samochodu to najlepszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie pożyczki pod zastaw. Nie musi to być pożyczka pod hipotekę a może to być jak w tym przypadku pożyczka pod zastaw samochodu który zamierzamy zakupić.

Jedną z bardziej znanych tego typu ofert jest propozycja Motopożyczki. Aby jednak starać się o tego rodzaju pożyczkę będzie nam potrzebny większy wkład własny który musi wynosić przynajmniej 40% wartości samochodu a więc w tym wypadku będzie to ok. 6000 zł.

W Motopożyczce możemy uzyskać pożyczkę z okresem spłaty 24 miesięcy jak też z okresem znacznie dłuższym. Musimy jednak wiedzieć o tym że na im dłuższy okres rozłożymy spłatę pożyczki tym większe koszty będziemy musieli ponieść. Firma nie posiada bowiem tradycyjnego oprocentowania a prowizję za każdy miesiąc pożyczki

Do uzyskania pożyczki wystarczy nam dowód osobisty, nie jest wymagana pozytywna historia w BIK ani zaświadczenia o dochodach. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki na zakup samochodu będziemy musieli podpisać stosowną umowę oraz dokonać przewłaszczenia pojazdu na czas spłaty pożyczki. Oczywiście przez cały okres umowy będziemy mogli normalnie korzystać z samochodu, tak jak by stanowił on naszą własność.

Pożyczka 10 000 zł na 24 miesiące

Szukam uczciwej firmy która pożyczy mi 10 000 zł z okresem spłaty na 2 lata czyli 24 miesiące. Interesują mnie wyłącznie oferty pozabankowe bez weryfikacji BIK i bez konieczności wpłacania przedpłat czy zaliczek.

Szukając takiej pożyczki i z takim okresem spłaty musimy się przygotować się na to że… tanio nie będzie! Takie oferty znajdziemy w kilku różnych firmach pozabankowych ale u większości z nich koszty pożyczki będą tak wysokie że przekroczą drugie tyle co pożyczyliśmy. W związku z tym, my ograniczymy się do wspomnienia jedynie o dwóch firmach a mianowicie Providencie i Motopożyczce.

Najbardziej sensownym i najtańszym w tym wypadku rozwiązaniem byłaby pożyczka w Providencie. Problem jednak w tym że na pewno nie uda nam się uzyskać tak wysokiej gotówki przy pierwszej zaciąganej w firmie pożyczce. Większe szanse na to będziemy mieli jeżeli już w przeszłości coś u nich pożyczaliśmy i raty pożyczki spłacaliśmy terminowo. W przeciwnym wypadku uzyskanie pożyczki w wysokości 10 tysięcy będzie niestety ale mało realne.

Na najbardziej korzystne warunki będziemy mogli liczyć w opcji Przelew pod warunkiem oczywiście że firma zaproponuje nam tą opcję ponieważ musimy wiedzieć ze nie wszystkim osobom starającym się o pożyczkę w Providencie jest ona oferowana. Głównym powodem jest zapewne ryzyko związane ze spłatą pożyczki, w opcji Domowej to ryzyko jest znacznie mniejsze z tego względu że odwiedza nas pracownik Providenta.

Jaka jest różnica w kosztach pożyczki w wysokości 10 tyś zł pomiędzy opcja domową a przelew niech świadczy poniższy przykład.

Okres spłaty 90 tygodni, opcja przelew: Całkowita suma do zapłaty 14 625,27 zł, tygodniowa rata: 162,51 zł
Okres spłaty 90 tygodni, opcja domowa: Całkowita suma do zapłaty 20 967,09 zł, tygodniowa rata: 232,97 zł

Jak widać na porównaniu różnica jest kolosalna..

Drugą ze wspomnianych przeze mnie wcześniej opcji jest Motopożyczka. Tu 10 000 zł uzyskamy bez większego problemu pod warunkiem jednak że w naszym posiadaniu jest samochód osobowy o wartości nie mniejszej niż 14 000 zł (w tym konkretnym wypadku), jest on na nas zarejestrowany i nie jest on starszy niż 12 lat. W tym wypadku jeśli nic nie stoi na przeszkodzie możemy wziąć kredyt pod zastaw samochodu a z auta będziemy mogli korzystać jak do tej pory ponieważ stanowić ono będzie jedynie zabezpieczenie pożyczki. Opcja ta może być jednak bardziej kosztowna w spłacie jeśli zdecydujemy się na spłatę z okresem spłaty 24 miesięcy.

Radzilibyśmy zatem w przypadku Motopożyczki wybrać okres spłaty nie dłuższy niż 12 miesięcy a nawet jeszcze krótszy jeżeli mamy możliwość szybszej spłaty pożyczki.

Pożyczka 6000 zł na miesiąc

Potrzebuję pożyczki pozabankowej bez weryfikacji w BIK w wysokości 6000 zł na okres 1 miesiąca. Jeśli byłby wymagany zastaw to zabezpieczenie pożyczki może stanowić Audi A6 z 2000 roku które jest w moim posiadaniu, zarejestrowane i posiada opłacone ubezpieczenie.

Jesli poszukujemy pożyczki pozabankowej z krótkim okresem spłaty a wysokość przekracza kwoty które możemy wziąć w firmach udzielających chwilówki to najsensowniejszym rozwiązaniem będzie kredyt pod zastaw a w tym konkretnym wypadku pod zastaw samochodu.

Jedną z firm udzielających pożyczek pod zastaw samochodu jest MotoPożyczka, która udziela również pożyczek na krótsze terminy spłaty a więc m.in również na okres 1 miesiąca. Do uzyskania pożyczki wymagane jest posiadanie samochodu o wartości przekraczającej przynajmniej o 40% wysokość pożyczanej kwoty. Z samochodu stanowiącego zabezpieczenie pożyczki będzie mogli korzystać jak do tej pory bez większych przeszkód i normalnie go codziennie użytkować.

Dokonując symulacji pożyczki 6000 zł na okres 1 miesiąca za pomocą kalkulatora dostępnego na stronie MotoPożyczki otrzymaliśmy łączny koszt pożyczki 6360.00 zł. Wyliczenie to ma jednak charakter informacyjny i może się różnić od ostatecznego kosztu pożyczki.

Jeszcze jedną ofertę pożyczki w wysokości 6000 zł na okres 1 miesiąca znaleźliśmy w Zaimo i jest to pożyczka gotówkowa, bez konieczności przedstawiania dodatkowych zabezpieczeń. Kwota pożyczki jest jednak uzależniona od indywidualnej oceny pożyczkobiorcy i zależna od uzyskiwanych dochodów. Do uzyskania pożyczki w Zaimo wystarczy nam w zasadzie jedynie dowód osobisty, rachunek bankowy oraz telefon komórkowy.

Dokładny koszt pożyczki przedstawiany jest po rozmowie telefonicznej oraz indywidualnej ocenie osoby starające się o pożyczkę.

Kredyt pozabankowy 20 tyś zł dla firmy

Przechodziłem przez dosyć trudny okres związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, miałem spore zadłużenia związane ze spłatą rat kredytu firmowego i teraz mam bardzo kiepską historię kredytową w BIK. Dzięki lepszej kondycji firmy stanąłem na nogi, spłaciłem długi ale z uzyskaniem kredytu nadal mam problem. Szukam wobec tego pożyczki pozabankowej w wysokości 20 tyś z możliwością spłaty w ciągu 10-12 miesięcy.

Zaraz na początku wypada zaznaczyć że zaciąganie tak wysokiego kredytu pozabankowego może być dla nas wysoko ryzykowne. Koszt takiego kredytu na okres 10 czy 12 miesięcy może sięgnąć dwu krotności pożyczonej kwoty i w przypadku pożyczek pozabankowych na tańszą opcję nie mamy co liczyć. Zanim więc zdecydujemy się na taką opcję przemyślmy kilka razy swoją decyzję ponieważ ponownie możemy wpaść w pętle długów z której wyjść nie jest już tak prosto.

W przypadku pożyczek pozabankowych w wysokości 20 tysięcy złotych widzimy praktycznie tylko dwie opcje a mianowicie – pożyczka dla firm w Profi Credit lub pożyczka pod zastaw samochodu w Motopożyczce.

Pierwsza z propozycji czyli pożyczka gotówkowa Profi Credit skierowana jest do osób od 23 do 75 lat, które prowadzą jedno osobową działalność gospodarczą od przynajmniej 3 miesięcy. Minimalny okres spłaty pożyczki to 18 miesięcy, chyba że uda nam się wynegocjować z firmą krótszy okres spłaty. Dosyć przydatną opcją dostępną w ramach pożyczki jest możliwość odroczenia spłaty raty pożyczki w sytuacji w której firma będzie generować mniejszy dochód.

W przypadku skorzystania z oferty Motopożyczki wymagane jest posiadanie samochodu osobowego, w tym przypadku o wartości nie niższej niż ok. 30 tyś zł. Samochód ten będzie stanowił zabezpieczenie kredytu a do jego uzyskania podobnie jak w przypadku oferty Profi Credit nie jest wymagana dobra historia w BIK.

Pod względem kosztów pożyczki opcja Motopożyczki może być bardziej korzystna od oferty Profi Credit, pod warunkiem jednak że posiadamy samochód który będzie mógł stanowić zabezpieczenie pożyczki.

Chwilówka bez sprawdzania danych w KRD

Poszukiwana chwilówka 1500 zł na miesiąc lub dwa, pod warunkiem że dane nie będą weryfikowane w BIK. Niestety trafiłem do bazy Krajowego Rejestru Długów za małe głupstwo o którym nie będę tu pisać. Które z firm udzielających chwilówek nie sprawdzają danych w KRD?

Niestety ale spośród znanych nam firm nie ma takiej która nie weryfikowałaby danych pożyczkobiorcy w bazach KRD, ponieważ jest to jedna z głównych baz za pomocą której firmy sprawdzają naszą historię kredytową pod kątem ewentualnych zadłużeń. Być może są jakieś nazwy które do uzyskania pożyczki nie weryfikują baz KRD, ale nam nie są one znane.

Jest jednak pewna opcja którą moglibyśmy w tym miejscu zaproponować, choć nie mamy informacji czy taka kwota pożyczki będzie do uzyskania w ramach oferty. Mowa tu o ofercie Motopożyczki która również daje możliwość pożyczenia gotówki na okres 1 miesiąca, tyle że specjalizuje się głównie w pożyczkach udzielanych na wyższe kwoty.

Aby jednak móc skorzystać z oferty firmy najważniejszym warunkiem jest posiadanie samochodu zarejestrowanego na nasze dane a wiek samochodu nie powinien przekraczać 12 lat. Kredyt udzielany jest co prawda pod zastaw samochodu ale nadal będziemy mogli z niego korzystać jak do tej pory. Okres spłaty możemy sobie dowolnie ustalić i w przypadku krótkich terminów spłaty może to być zarówno miesiąc jak i dwa miesiące. Krótszy okres spłaty będzie nawet bardziej dla nas korzystny ponieważ zapłacimy niższą prowizję pobieraną za każdy miesiąc spłaty.

W przypadku tej drugiej opcji a więc rozłożenia spłaty na 2 miesiąca, wysokość miesięcznej raty wyniosłaby 840 zł co łącznie do spłaty dałoby 1680 zł.

Według naszych informacji Motopożyczka nie weryfikuje danych pożyczkobiorcy ani w KRD ani BIK, a główne zabezpieczenie pożyczki stanowi samochód.

Jak dostać pożyczkę nie pracując?

Interesuje mnie uzyskanie pożyczki dla osób nie zatrudnionych a konkretnie pracujących na czarno. Czy są jakieś firmy pozabankowe które udzielają pożyczek takim osobom, nie weryfikując zdolności kredytowej ani nie sprawdzając zaświadczeń o dochodach czy zatrudnieniu. Pożyczka którą potrzebuję to 15 000 zł.

W zasadzie większość firm pozabankowych udzielających pożyczek pozabankowych wymaga od pożyczkobiorcy stałego zatrudnienia. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jak pożyczkobiorca miałby spłacić pożyczkę nie posiadając dochodów? Nieco inaczej działają kredyty pozabankowe udzielane pod zastaw np. nieruchomości czy samochodów, stanowiących zabezpieczenie pożyczki w przypadku jeśli osoba zaciągająca pożyczkę nie spłacała swoich zobowiązań. Tutaj najmniej ważne jest posiadanie zatrudnienia a najważniejsze jest posiadanie zastawu o odpowiednio wysokiej wartości.

Jedną z firm udzielających pożyczek pozabankowych pod zastaw jest firma Moto Pożyczka. Do uzyskania kredytu w wysokości 15 tyś zł będziemy potrzebować samochodu o wartości przynajmniej ok. 23-25 tyś zł bowiem firma udziela pożyczek w wysokości nie większej niż 60% wartości posiadanego samochodu. Co jednak ważne – samochód musi być naszą własnością a nie własnością osoby spokrewnionej czy znajomego.

Podpisując umowę o pożyczkę pod zastaw, oczywiście nie pozbywamy się samochodu na określony czas a możemy jak dotychczas z niego normalnie korzystać.

O czym warto jeszcze wiedzieć zaciągając tego rodzaju pożyczkę to wysokie koszty w przypadku długiego terminu spłaty pożyczki. W takim wypadku lepiej więcej w jak najkrótszym czasie spłacić pożyczoną kwotę, w przeciwnym wypadku musimy się liczyć z dosyć dużymi opłatami jakie będziemy musieli ponieść. W przypadku takich pożyczek pod zastaw jak choćby oferta MotoPożyczki za każdy miesiąc naliczana jest prowizja w określonej wysokości.

Czy kredyt na samochód się opłaca?

Myślę o zakupie samochodu w ramach kredytu samochodowego. Jego koszt to 18 000 zł i prawie taką kwotę chciałabym z banku uzyskać z okresem spłaty 3 lat. Pytanie tylko – czy branie kredytów samochodowych jest opłacalne?

Ciężko nam jednoznancznie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ równie dobrze można by spytać czy zaciąganie kredytu ratalnego na zakup lodówki, telewizora czy pralki będzie opłacalny. Każdy sprzęt z upływem czasu tanieje, w jego miejsce pojawia się nowy, bardziej nowoczesny i podobnie jest z samochodami.. tyle że te więcej kosztują, bynajmniej jeśli mówimy o modelach kilkuletnich.

Kredyt samochodowy na pewno będzie bardziej opłacalny od kredytu gotówkowego ponieważ kredyt udzielany na zakup samochodu posiada niższe oprocentowanie. Aby jeszcze bardziej zaciąganie takiego kredytu było dla nas opłacalne warto skorzystać z krótszego terminu spłaty kredytu, o ile oczywiście nasze dochody na to pozwalają i będziemy w stanie bez problemu spłacać takie wysokie raty kredytu.

Decydując się na zakup samochodu na kredyt warto również zwrócić uwagę na to że niektóre samochody bardziej tracą na wartości z biegiem lat z niektóre mniej. Chyba że kupując samochód, kupujemy go z myślą o dłuższym jego użytkowaniu.

Podsumowując – samochód najlepiej kupić za gotówkę bo to będzie najbardziej korzystna opcja. Jeśli nie jesteśmy w stanie odłożyć na niego lub nie chcemy czekać aż odłoży nam się na koncie odpowiednia gotówką – postarajmy sie odłożyć choć część 20 czy 30% – będzie to już nasz wkład własny a bank chętniej udzieli nam kredytu i będziemy mogli liczyć na korzystniejsze oprocentowanie

Jakie najstarsze auto na kredyt samochodowy?

Chciałbym wziąć kredyt na zakup samochodu używanego, ale nie wiem czy na pojazd starszy niż 10 lat bank udzieli mi kredytu? Mowa tu o Audi A4 B6 rocznik 2002 o wartości ok. 15 tyś zł bez wkładu własnego? Czy bank udzieli mi kredytu na zakup 12-letniego samochodu czy raczej będą musiał poszukać nowszego rocznika i co się z tym wiąże większego kredytu?

Wszystkie z banków które oferują kredyt samochodowy posiadają wytyczne co do maksymalnego wieku auta i jest ono różne w zależności od banku. Najczęściej maksymalny wiek używanego samochodu u większości banków wynosi 8-10 lat, jednak zdarzają się wyjątki u których wiek ten jest wyższy, jednak trzeba przyznać że 12 lat to już maksimum. Banki które udzielają kredytu na zakup starszych samochodów (do 12 lat) to m.in, Credit Agricole czy Toyota Bank.

Decydując się na kredyt samochodowy na zakup starszego samochodu musimy się liczyć również z tym że oprocentowanie takiego kredytu będzie wyższe niż w przypadku kredytu zaciąganego na zakup nowszego samochodu. To samo w przypadku rozłożenia terminu spłaty kredytu na większą ilość rat. Na im większy okres spłaty się zdecydujemy tym będziemy musieli ponieść większe koszty oprocentowania kredytu.