Pozabankowa pożyczka na raty miesięczne

Jako że mam problem z uzyskaniem kredytu w banku postanowiłem sprawdzić możliwość uzyskania takiej pożyczki drogą pozabankową. Interesuje mnie 6000 zł z okresem spłaty najlepiej 18 miesięcy a minimalnie 12 miesięcy. Jakie rozwiązania będą najbardziej korzystne i w jakich firmach?

Należy zacząć od tego że pozabankowe raty będą dla nas znacznie bardziej kosztowe w spłacie od tradycyjnego kredytu bankowego. Żeby przybliżyć tą różnicę zajrzeliśmy na strony mBanku sprawdzając koszt kredytu 6000 na 12 miesięcy oraz pozabankowej firmy Zaplo w takich samych kryteriach. W mBanku rata miesięczna wynosić będzie około 580 zł, natomiast w Zaplo ponad 790 zł.

Różnica jak widać jest kolosalna tym bardziej jeśli policzymy łączny koszt kredytu – w mBanku będzie to 6960 zł a w Zaplo 9480 zł. Decydując się na takie rozwiązanie musimy w pierwszej kolejności dokładnie przemyśleć decyzję o zaciągnięciu takiej pożyczki ponieważ krótko mówiąc może ona być dla nas nieco nie korzystna. Warto też zaznaczyć że w niektórych firmach koszty takiej pożyczki mogą być jeszcze wyższe a w niektórych też mniejsze (choć takich niestety nie będzie dużo).

Najtańszym możliwym pozabankowym rozwiązaniem będzie pożyczka w Providencie w opcji przelew. Tutaj jednak nie możemy liczyć na spłatę rat w cyklu miesięcznym ponieważ w Providencie jedyną opcją spłaty pożyczki jest cykl tygodniowy. W przypadku kwoty 6000 zł mamy do wyboru albo 60 (do spłaty łącznie 8 392,02 zł) albo 90 tygodni (do spłaty łącznie 9 072,66 zł). Ta druga opcja umożliwia rozłożenie spłaty pożyczki na dłuższy okres czasu ale wiąże się z większym łącznym kosztem pożyczki.

Kolejną w miarę opłacalną opcją pożyczenia 6000 zł poza bankiem jest oferta Vanquis Bank w postaci pożyczki odnawialnej. Jako nowy klient mamy na początek do dyspozycji maksymalny limit pożyczki w wysokości 5500 zł, ale spłacając regularnie zadłużenie mamy szanse na zwiększenie dostępnego limitu już po 4 miesiącach od zaciągnięcia pożyczki. Okres spłaty ustalany jest indywidualnie i początkowo może wynosić 12 lub 24 miesiące, choć nic nie stoi na przeszkodzie by nasze zadłużenie spłacić szybciej.

Jedną z firm pozabankowych oferującą pożyczki z dłuższym okresem spłaty niż 12 miesięcy jest Takto Finanse. W ramach ich oferty dostępny jest okres spłaty 18 miesięcy ale również i dłuższe nawet do 36 miesięcy.

Źródło: Pożyczki na raty Pozabanki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *